Ar Valsts pētījumu programmas projekta “Latvijas 20.–21. gadsimta vēsture: sociālā morfoģenēze, mantojums un izaicinājumi” (Nr. VPP-IZM-Vēsture-2023/1-0003) atbalstu 13. un 14. februārī 83. Latvijas Universitātes starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros norisinājās vēstures un arheoloģijas doktorantu sekcija "Lietas, vietas un indivīdi vēstures naratīvā". Tajā prezentēti 16 Latvijas un Lietuvas doktorantu un doktora grāda pretendentu pētījumi par tēmām no viduslaikiem līdz mūsdienām, akcentējot mikrovēstures sniegtās pētniecības priekšrocības un abās dienās kopumā pulcējot vairāk nekā 50 klausītāju.

Konferencē uzrunas teica Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne profesore Dace Balode, zinātņu prodekāns, Ph. D.  Toms Ķencis, Valsts pētījumu programmas projekta vadītājs un LU HZF Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks, Dr. hist. Uldis Neiburgs, kā arī LU Doktorantūras skolas vadošā eksperte Dr. ģeogr. Gunta Kalvāne. Ievadlekciju "Mazie cilvēki kā vēstures aktori: ieraudzīt, saprast, novērtēt" lasīja Valsts pētījumu programmas projekta un LU HZF Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Dr. hist. Kaspars Zellis. 

Doktorantu sekcijā ar referātiem piedalījās Valsts pētījumu programmas projekta pētnieki: 1) Jānis Tomaševskis, "Nacionālās minoritātes Latvijas bruņotajā pretpadomju pretošanās kustībā 1941. gada vasarā: Teodora Meļņikova piemērs" (angļu valodā); 2) Baiba Pazāne, "Jautājums par pareizticīgās baznīcas statusu Latvijā 20. gs. 20. gadu sākumā" (latviešu valodā). 

Konferences organizatores: LU HZF Vēstures un arheoloģijas nodaļas doktorantes Iveta Berga-Muižniece, Helēna Emerberga, Beāte Lielmane un Liene Rokpelne, kā arī Valsts pētījumu programmas pētniece un LU HZF Latvijas vēstures institūta zinātniskā asistente, Ph. D. Ginta Ieva Bikše.

Dalīties